לגבי אייפון ודומיו

א
לא מחובר
שלום כבוד הרב.בזמנו שאני רק רצתי להתחזק למרות שידעתי שאסור כל העיניין הזה של האייפון בקשתי מההורים שלי משהו כזה אבל לא ידעתי עד כמה זה חמור(לא בחומרת זה שמחזיק דבר כזה ולא בחומרת זה שלא שומע לגדולי ישראל שבזמנו לא ידעתי עד כמה הם רציניים לגבי העיניין הזה). היום גליתי עד כמה זה חמור פחות או יותר ואני מתחרט ולא יודע מה לעשות רק רציתי פלאפון מתקדם ואכלתי אותה בסופו של דבר.רציתי לדעת האם אני עובר על הסיפור הזה של אותו אחד שמכניס עצמו לניסיון כמו עם זה שעושה קיצור דרך הנהר איפה שהנשים עושות כביסה ואו יותר גרוע?והאם אני עובר כל רגע על אותו לאו מן התורה של לא תסור מין הדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל? ואם יש בעיה עם ההלכה ואם כן מה היא?וחוץ מכל אלו אני חייב עצה מכיוון שאני זה ביקשתי את אותו מכשיר אבל לא שלמתי עלו לא אוכל להיפטר ממנו כך או אחרת אפילו אם אנסה להחזיר אותו להורים הם יכעסו מאוד ויהיה פיצוץ בבית בגלל שאני זה שבקשתי והם קנו ומן הסתם הם ירצו שאני יהנה ממנו והמכשיר נורא יקר וחדש אז אני אפילו לא יוכל "בטעות" לאבד אותו או משהו כזה עשיתי טעות איומה מה לעשות?
תשובה (1)
 • התשובה שהתקבלה

  קרבנו
  לא מחובר
  חמישי, אוקטובר 15 2015, 07:42 AM - #permalink
  שלום רב צדיק,

  אשריך ואשרי חלקך שאתה מתחזק ומשתדל לשמור על עצמך.
  בנידון שלך, אתה חייב לנהוג בחכמה ובזהירות גדולה על מנת לא ליצור ריבים בבית,
  ולכן אם יש לך אפשרות לשבת ולהסביר להורים כמה המכיר הזה הורס כל חלקה טובה, גם אם אדם לא שומר תורה ומצוות, ניתן להסביר בצורה שישכנע אותם, ואז שיעשו עם המכשיר מה שהם רוצים.
  אבל אם זה לא שייך שהם יקשיבו וכו', אז א' יש אפשרות לנתק את האינטרנט דרך חברת הסלולר ואז לא יהיה לך אפשרות לגלוש, ניתן לנתק גם דרך חניות פרטיות. וכמה שפחות לגעת במכשיר, ולנסות להיפטר ממנו בחכמה...
  בהצלחה
  The reply is currently minimized הצג
תגובתך

עכגדכדגעד

 • יום שני | 20:00

  רחוב הקרן 7

  פתח תקווה

 • יום שלישי | 21:00

  רחוב סעדיה חתוכה 70 יהוד

  השיעור השבועי ביהוד

 • יום חמישי | 21:30

  רחוב ר' יוסף קארו 3 אור-יהודה

  השיעור השבועי באור יהודה