קרבנו בשטח

(3 הצבעות)
  • צפיות: 1574
  • הדפס
  • דוא"ל

רגע לפני יום הדין...

קרבנו

חמישי, 03 ספטמבר 2015 10:28
רגע לפני יום הדין...

צא דקה מעצמך רגע לפני ראש השנה, יום הדין

 

לקראת ראש השנה המתקרב ובא, הטלפונים במשרדינו לא מפסיקים לצלצל ובצד השני קולם של משפחות המבקשות בתחנונים תרומה לעבור את החג, משפחות אשר בלעדי התרומה לא תיהיה להן ארוחת חג, אפילו המינימאלית ביותר.

 

אנא עזרו לנו לעזור למאות המשפחות שיוכלו גם הן לעבור את החג בכבוד, וכשם שאתם נותנים, הקב"ה ישפיע עליכם שפע ברכה והצלחה פרנסה ברוכה ומרובה אכי"ר.

 

צדקה= צא דקה. צא דקה מעצמך וחשוב על האחר! ובזכות כך בעז"ה נזכה להיכתב לחיים טובים ושלום. כידוע "צדקה תציל ממוות".

 

לתרומות: 03-9091313

 

ידועים סיפורים רבים בהם בזכות מצוות הצדקה ניצלו מגזרות רעות:

 

 

רואים בכוכבים אמרו לרבי עקיבא, שביום שבתו תתחתן יכיש אותה נחש למוות. באותו יום של החתונה, היא לקחה סיכה מראשה ותקעה אותה בכותל. אותה הסיכה ננעצה בעינו של נחש והרגה אותו.

 

בבוקר, כשהוציאה את הסיכה מהכותל הנחש נשאר עליה, ומבלי ששמה לב נמשך אחריה. אביה ראה זאת, והבין כי היא ניצלה מגזר דינה.

 

הוא שאל אותה מה עשתה? היא סיפרה לו שבערב חתונתה, בשעה שכולם היו "טרודים בסעודה" - כלומר בשיא של השמחה, היא שמעה, ורק היא שמעה, את קולו של העני הקורא בפתח. היא יצאה מנשף חתונתה ונתנה לו את מתנתה. אביה מבין שדבר זה הציל אותה ממוות ועל כן הוא דורש את הפסוק: "צדקה תציל ממוות".

 

 

 


מסופר על דו שיח בין רב שמואל לאבלט אשר ראו  בדרכם איש.

 

אבלט אמר: אם האיש הזה ילך יכיש אותו נחש. אמר לו רב שמואל: אם הוא בן ישראל הוא יחזור. אותו האיש חזר. שאל אותו רב שמואל: מה עשית? (שהרי לפי אבלט הוא היה צריך למות מהכשת נחש).

 

האיש סיפר על מנהג שבו היו יושבים במעגל, פורסים את לחמם וכל אחד היה תורם משלו. באותו המעגל היה איש, שלא היה לו לחם, והוא נתן מלחמו לאיש. הוא עשה זאת בצורה, שמנעה מהאיש בושה בפני שאר הקבוצה.

 

אמר לו שמואל בתגובה: עשית מצווה. שמואל הבין שמעשהו הקודם של האיש הציל אותו מגזר דינו.

אהבתם? תנסו גם את אלו