נשים בקרבנו

(0 הצבעות)
  • צפיות: 1775
  • הדפס
  • דוא"ל

כוחה של צניעות

קרבנו

שלישי, 28 מרס 2017 07:20
כוחה של צניעות

אישה המוסרת נפשה לצניעות - עושה רעש ושמחה גדולה בשמים

 

 

הרי ידוע כי גודל מעלת לימוד התורה עצום ובכוחו לבטל גזרות קשות מעם ישראל. במקביל, לנו הנשים יש את אותו הכוח בצניעות שלנו כמו שאת כוח לימוד התורה קיבלו הגברים לנו ניתן כוח הצניעות. מהזיעה של העמל מכין הקב"ה להם טל תחיה לעולם הבא, כך אומר הרב גלינסקי שליט"א שהנשים מכינות את טל התחיה שלהן מהזיעה הנוטפת מבגדי הצניעות.

 

בדומה ללימוד התורה שמהווה "תרופה" כנגד היצר-לגברים, כך הצניעות משמשת "תרופה" בפני היצר הרע-לנשים. לא סתם כתוב ש"בזכות נשים צדקניות נגאלו ישראל ממצרים ובזכות נשים צדקניות עתידין ישראל להיגאל"

 

כאשר בת ישראל מקפידה על גדרי הצניעות והקדושה הרי שבזה היא נותנת קץ וסוף לגלותם של ישראל, ואם כן, מפתחות הגאולה נתונות בידינו. בדורות הקודמים, כולם ידעו - אם יש צרות וגזרות על עם ישראל – תחילה יש לבדוק את הצניעות. כי הצניעות היא זאת שקובעת את נוכחות השכינה איתנו - "וראה בך ערוות דבר ושב מאחריך" - כשיש חוסר צניעות - הקב"ה עוזב אותנו וכל שמירתן של ישראל תלויה כשיש השראת שכינה ואין לנו שומר גדול כמו בזמן שהשכינה מסוככת עלינו כאמא על בניה ומצילה מפני הפורענויות.

 

ועלינו להשתדל על כך במיוחד בחודש ניסן שזהו חודש הגאולה, לעורר את מידת הרחמים על עם ישראל ולהתחזק בצניעות. וזהו הזמן המתאים ביותר לקבלות בנושא צניעות מכיוון שכעת יוצאים אנו מהחורף הקדוש לעבר הקיץ המלא בפריצות. הבה נקבל על עצמינו להמשיך ללכת עם שרוולים ארוכים, חצאיות ארוכות ובגדים שאינם צמודים.

 

אישה המוסרת נפשה לצניעות - עושה רעש ושמחה גדולה בשמים וככל שקשה קיום המצווה על האדם – כך גדול שכרו. ומה רב שכרה של אישה המייצגת עצמה כבנות ישראל הכשרות. אישה צנועה עושה נחת רוח לפני ה' יתברך ומלאכי השרת באים לפניו ואומרים לו "ראה איזה בריה נפלאה יש לך בעולמך".

אהבתם? תנסו גם את אלו

קונסול ניטור של ג'ומלה

Session

מידע פרופיל

שימוש בזיכרון

שאליתות בסיס נתונים