נשים בקרבנו

(1 הצבע)
  • צפיות: 1061
  • הדפס
  • דוא"ל

1.80 לפחות!

קרבנו

שני, 09 מרס 2015 08:35
1.80 לפחות!

התכונה הנשית היא לחפש בן זוג "שמשדר עוצמה ואפשר להישען עליו"

יש שנערה מעדיפה להינשא לבחור גבוה ממנה, ובנות רבות יתקשו להיפגש עם בחור נמוך מהן. אדם גבוה מוגדר כפה הן על ידי גברים והן על ידי נשים (אם הגובה אינו מוגזים.)

 

הנביא נותן ביטוי ליופי שבגובהו של אדם, כאשר הוא משבח את שאול שהיה מושלם במידותיו האנושיות והגופניות (שמואל א' פרק ט', ב', פי"א) "בחור טוב ואין איש מבני ישראל טוב ממנו משכמו ומעלה גבוה מכל העם..."

 

המגמה הנשית להינשא לבחור גבוה יותר אינה רק משום שהגובה נחשב בעיני החברה האנושית לדבר יפה, משום שהתכונה הנשית היא לחפש בן זוג "שמשדר עוצמה ואפשר להישען עליו", וכאשר הבחור נמוך מהבת או אינו גבוה דיו לטעמה, הדבר משפיע עליה לחשוב שהבחור אינו עוצמתי דיו עבורה.

 

כמו כן כיוון שהבדל גובה הוא דבר הבולט לעין, מתלווה לבני הזוג התחושה שהכל מסתכלים בהם בעת הליכתם ברחוב. חובר לכך המקובל בחברה , שהבחור אמור להיות גבוה מהבחורה. לכן חשות בנות רבות אי נוחות להינשא לבחור הנמוך מהן.

 

אולם ראוי שייאמר שברור הוא שגובהו של בחור כנותן תחושה של עוצמה הוא דבר דמיוני, ואין לו כלל קשר למציאות. אמנם לא נוכל להתעלם מהשפעת המראה החיצוני של האדם וצורת הלבוש שלו, על הכבוד שנותנים לו, כפי שכותב אברבנאל (שמואל א ט, ב): "וליפי תוארו יהיה מכובד בעיני העם".

 

אבל רבים מגדולי ישראל ומנהיגיו שהגיעו לפסגות רמות, היו אנשים נמוכים בגופם, ואף באומות העולם ניתן למנות מנהיגים רבים ומהגדולים שבהם שהיו נמוכי קומה. (ביתך שלום)

אהבתם? תנסו גם את אלו