הדפס עמוד זה

סיפורי צדיקים

(1 הצבע)
  • צפיות: 2996
  • הדפס
  • דוא"ל

לב יהודי

קרבנו

רביעי, 28 ינואר 2015 08:46
לב יהודי

החיד"א זצ"ל שהיה בשליחות קודש בצרפת, עבר ליד נהר הסיינה החוצה את פריז, עיר המלוכה ורבים מבני העיר רחצו בו. לפתע שמע קול זעקה. אשה צועקת נואשות: בנה הקט נסחף בשטף הנהר ועמד לטבוע!

בת פרעה ראתה ילד בוכה, חמלה עליו והיצלתו- היה זה כאשר ירדה אל הנהר לטבול לשם גירות, וכבר פעם בה לב יהודי רחום ומציל! ראתה ילד ביאור והיצלתו! כאשר רבינו חיים יוסף דוד אזולאי,החיד"א זצ"ל שהיה בשליחות קודש בצרפת, עבר ליד נהר הסיינה החוצה את פריז, עיר המלוכה ורבים מבני העיר רחצו בו. לפתע שמע קול זעקה. אשה צועקת נואשות: בנה הקט נסחף בשטף הנהר ועמד לטבוע! מרן החיד"א היה בריחוק מקום, והזרם נשא את הילד לעברו. מיהר וקפץ למים הגועשים, ובחירוף נפש הציל את הנער. לפי המסופר בספר "לקדושים אשר בארץ", שלח ידו כבת פרעה, והתארכה לארבעים אמות עד שהגיעה אל הטובע ומשה אותו. התברר, שזהו בן המלך, והאישה היא המלכה שירדה עמו לנהר, להשתעשע מעט על גדתו. הורתה למשרתיה להביא בפניה את האיש שהציל את בנה, הודתה לו ושאלה אותו: "הלא נוכרי הוא ומדוע חרפת נפשך להצילו?" אמר לה: "מחילה גבירתי. להציל טובע מן סכנה חוב הוא לכל אדם, כי כולנו נבראנו על ידי בוראנו, חביב אדם הנברא בצלם!".
התפעלה וביקשה ממנו שיברך את בנה. ביקשה להעניק לו מתנות לרוב, אך החיד"א סירב וביקש דבר אחד: שיפתחו בפניו את שערי הספרייה הגדולה, שהיו בה כתבי יד לרוב של רבותינו מאורי הדורות: "טוב לי תורת פיך מאלפי זהב וכסף

אהבתם? תנסו גם את אלו