דבר הרב

(1 הצבע)
 • צפיות: 2151
 • הדפס
 • דוא"ל

אמונה מנצחת

קרבנו

חמישי, 14 דצמבר 2017 07:29
אמונה מנצחת

אתה רוצה להיות מאמין גדול? דבר הרבה מענייני אמונה. קרה לך איזה דבר פרשו על פי אמונה, לא על פי טבע. שואלים אותך שאלות? ברוך ה', בעזרת ה', השם יעזור, אם ירצה ה'.

 

 

 

"ויהי מקץ שנתיים ימים ופרעה חולם והנה עומד על היאור" וכו'. סיפור חייו של יוסף הצדיק מעורר תמיהה גדולה, איך ייתכן שבחור צעיר, יתום מאמו, שעובר כל כך הרבה תלאות בימי חייו: אחיו שונאים אותו וגוזרים את דינו למוות ובסופו של דבר מושלך לבור מלא נחשים ועקרבים, ולאחר מכן נמכר בביזיון נורא לעבד, יורד לארץ הכי טמאה ומשוקצת בעריות ועבודת גילולים, נכנס לבור הכלא המצרי הנורא למשך שתיים עשרה שנים ועדיין נשאר ירא שמיים גמור ובעל אמונה וביטחון שאין דוגמתו בעולם. עומד בניסיון קשה, נורא ואיום של עריות עם אשת פוטיפר ועכשיו עומד מול מלך מצריים, השליט הגדול, וברגעים אלו יכול לנסות להרשים אותו ברושם עז ונורא עד כמה הוא מומחה בפתרון חלומות, מי יודע אולי זו הזדמנות חייו לצאת מהכלא המצרי הנורא. ואולי אף יותר מכך, לקבל איזו קריירה בארמונו המלכותי של מלך מצרים, עקב פתרון החלום שיציג בפניו, חלום שאף אחד מהחכמים והחרטומים לא הצליח לפענחו. והנה לכאורה מי שהיה רואה את מעשהו של יוסף היה מכנהו כשטות גדולה, כמוהו כהתאבדות כשאומר לו פרעה: "שמעתי עלייך תשמע חלום לפתור אותו" – שמעתי שאתה פותר חלומות גדול, ובדיוק כמו שפתרת לשר המשקים ושר האופים כך היה, בדיוק, לא פחות ולא יותר.

 

ומה מנגד עונה לו יוסף הצדיק: "בלעדי". מה הפירוש בלעדי? מה פתאום! אין זה נכון כלל, אינני פותר חלומות. המידע שקיבלת, מידע שקרי לחלוטין! הכל רק בעזרת ה'. "בלעדי, אלוקים יענה את שלום פרעה"

 

 

מהו סודו של אותו איש הנקרא יוסף הצדיק? איך אפשר לעמוד בכאלה ניסיונות קשים ולהישאר באמונה מוחלטת במי שאמר והיה העולם ללא כחל וסרק?

 

 

והתשובה היא, שם שמיים היה שגור בפיו של יוסף. זכור, אתה רוצה להיות מאמין גדול? דבר הרבה מענייני אמונה. קרה לך איזה דבר פרשו על פי אמונה, לא על פי טבע. שואלים אותך שאלות? ברוך ה', בעזרת ה', השם יעזור, אם ירצה ה'.

 

 

 כך נאמר "וירא אדוניו כי ה' אתו" וכאן שואלים חז"ל איך ראה שהשם איתו? מה היה לו רוח הקודש לטמא והרשע הזה פוטיפר? אלא שראה שם שמיים שגור בפיו.

 

 

אחים יקרים, גם אנו צריכים לשאוף ולרצות להיות בעלי אמונה שלימה כמו יוסף וכמו בימי חנוכה הללו, בימים ההם בזמן הזה, איך קומץ אנשים, כהנים, משרתי ה' בבית המקדש, אנשים שאינם מלומדי מלחמה, הצליחו להביס אויב קשוח וחזק, המונה מאות אלפי חיילים עם הנשק הכי טוב, עם פילים מלומדי מלחמה, איך היה בהם העוז והאומץ להתחיל לחשוב בכלל להילחם בהם? הרי לכאורה זה דבר חסר סיכוי לגמרי מעיקרו, אלא זה אותו דבר בדיוק כמו יוסף הצדיק, בטחו והאמינו בהשם יתברך בצורה אבסולוטית. כמו שנקרא שמם "מכבים" שהראשי תיבות הם מי כמוך באלים ה' וכמו שכתוב במגילת אנטיוכוס שכאשר המכבים היו מכים בשונאיהם היוונים הרשעים היו אומרים לה' הישועה. כך היו הולכים וכובשים, הולכים ומנצחים.

 

 

כולנו צריכים תמיד תמיד לזכור "סוס מוכן ליום מלחמה ולה' הישועה" "אלה ברכב ואלה בסוסים ואנחנו בשם ה' אלוקינו נזכיר, המה כרעו ונפלו ואנחנו קמנו ונתעודד" ואנחנו לפעמים שוכחים זאת, שומעים על איזו מדינה בעולם המאיימת עלינו ומיד אנחנו נבהלים וממהרים לשאול על כוחם, כוח צבאם, על סוגי הנשק המצוי ברשותם, האם יש להם חלילה אטום כימי, ביולוגי... ובאמת אחים יקרים מה זה משנה, להשם הישועה! השם יתברך נמצא איתנו ואין מי שיכול לנו. נתחזק בתורה, יראת שמיים ואמונה ונראה תמיד ניסים ונפלאות.     

 

אהבתם? תנסו גם את אלו

עכגדכדגעד

 • יום שני | 20:00

  רחוב הקרן 7

  פתח תקווה

 • יום שלישי | 21:00

  רחוב סעדיה חתוכה 70 יהוד

  השיעור השבועי ביהוד

 • יום חמישי | 21:30

  רחוב ר' יוסף קארו 3 אור-יהודה

  השיעור השבועי באור יהודה