מעניין

(0 הצבעות)
 • צפיות: 1873
 • הדפס
 • דוא"ל

בגובה העיניים

קרבנו

שלישי, 08 מאי 2018 07:05
בגובה העיניים

דווקא החולשה שלה- הגובה התברר כיתרון, כי היא בגובה העיניים של התלמידות והיא הוכיחה לכולם יותר מכל כי אין שום מחסום או חיסרון שיכול לעמוד בפני אדם וכמה חייבים ללמוד לקבל כל יהודי באשר הוא.

 

    

 

 

היא מתגוררת בשכונתנו, בת זקונים למשפחה טובה וחמה. בערך בגיל 4 ניתן היה לראות שהיא נמוכה משמעותית מבנות גילה אך עדיין לא קלטנו. אט אט התפשטה הידיעה שרחל (שם בדוי) היא נמוכת קומה והיו שקראו לה "גמדה". כשעלתה לכיתה א' הילקוט הגיע לקרסוליים, בכיתה ה' היו ילדות שכינו אותה גמדה" בפניה אך היא ענתה. בפשטות: "אני לא גמדה, אני נמוכת קומה" והביטחון שהפגינה בתשובה שלה גרם לכולם להפסיק לכנות אותה כך. היא התחבבה על כולם ובנות גילה התרגלו אליה בגלל שמחת החיים הטבעית שלה והעובדה שלא עשתה עסק מנמיכות הקומה, ואף הגנו עליה מפני הילדים שניסו לפגוע בה ותמיד היו כאלה. 

 

 

 

בכיתה ח' כשבנות כיתתה הגיעו לגובה של מטר שישים ויותר היא הייתה בגובה של מטר אבל כולן התרגלו ואהבו אותה. לסמינר היא התקבלה בלי בעיות, כי הבנות של המורות כמו המנהלת היו חברות שלה, המון בנות הכירו אותה ואלה שלא הבינו מהר שזה יהיה נכון חברותית להכירה וגם לראות בה שווה בין שוות ערך. משפחתה ניהלה מרוץ נגד הזמן בניסיון להגיע לגובה מרבי, ערכו לה מיפוי עצמות היא קיבלה תרופות, השקיעו בה המון עד שיום אחד הודיעו הרופאים כי הגיעה לגובה הסופי שלה מטר עשרים ושמונה. רחל סיימה את הסמינר וכבעלת התעודה הוראה כרבות כמותה החלה לפנות לבתי ספר כדי שיקבלוה כמורה. כאן לראשונה בחייה נתקלה בבעיה, בעצת היועצת ציינה בקורות החיים שלה באופן ברור כי היא נמוכת קומה כדי למנוע אי נעימויות. רחל לא הוזמנה לאף ראיון עבודה, הדבר הטריד אותה מאד והפר את שמחת החיים שלה, לכן בעצת חברות החליטה להשמיט עובדה זו מקורות חייה... כדי שלפחות יזמינו אותה לראיון.  כאן לראשונה בחייה פגשה רחל בדמויות נמוכות ממנה באישיות לא בקומה. הטובות שבהן ניסו להסתיר ככל שניתן את הפתעתן, אחרות פתחו עיניים גדולות שאיימו לבולעה. הצד השווה לכולן שהן שלחו מהר מכתבי דחיה מנומסים ואז באו על רחל ימים קשים היא שהצליחה לחצות הרי ענק ולפלס דרכה בלימודים, בחברה ובמשעולי החיים הגיעה לפתע לחומה בצורה וגבוהה שאותה לא יכלה לעבור, והחומה לא הייתה של אבנים כי אם של.

 

 

 

 

בני אדם עם לב של אבן. הגדילה לעשות מנהלת אחת שהביטה על רחל ממרום גובהה והובילה אותה לחדרה ברוגז גלוי, התיישבה והביטה בה ואחר אמרה: "אני מאד מעריכה אותך, אני בטוחה שאת בן אדם מקסים ושיש לך מה להציע אבל סליחה שאני שואלת, אינך חושבת שיש במה שעשית סוג של הונאה?", "הונאה?" אמרה רחל בתדהמה, "אינך חושבת שהיית צריכה לציין בקורות החיים שלך הכול?", "ציינתי ממש הכול, את הציונים שלי, ההשגים שלי, את העבודות שלי ואת ההמלצות", "נו באמת, את מיתממת או שאת באמת לא מבינה?" צלפה בה המנהלת ורחל פרצה בבכי כזה שגם המנהלת נבהלה ממנו "אני מתנצלת, אולי לא הבנת אותי, אני מתכוונת.." רחל קמה ממקומה ואמרה: "את כל כך גבוהה פיזית אבל רוחנית ואנושית יש לך הרבה מה לגדול, אני עשיתי הכל לגדול פיזית, אבל את יכולה לעשות משהו עם הגובה שלך, את מנהלת של כל כך הרבה ילדות, אני מייעצת לך להיות מספיק גבוהה בשבילן" ואחר קמה והלכה. 

 

 

 

יום אחד עלה במוחה רעיון, היא יצרה בובה שעליה כתבה "אדון תשובה", הייתה זו בובה של זקן מלומד בגובה שלה והיא לקחה אותו במזוודה קטנה והלכה לראיון עבודה הבא שלה. קיבלה אותה מנהלת טובה וחייכנית שלא הצליחה להסתיר את הפתעתה אך ערכה לה ראיון ארוך ואוהד, ואחר כך שאלה אותה: "אינך חושבת שאולי יהיו בעיות משמעת?", "תני לי לנסות להיכנס לכיתה לשיעור ואם הבנות לא יבקשו שאהיה מורה שלהן אמשוך את מועמדותי, נשמע לך הוגן?", "הוגן לגמרי", אמרה המנהלת. רחל נכנסה לכיתה ב', הבנות היו בדיוק בגובה שלה הן בהו בה בהפתעה גמורה, רחל הוציאה את הבובה מהמזוודה הושיבה אותה על השולחן ואמרה לבנות: "היום כל ילדה שיש לה שאלה יכולה לשאול את "אדון תשובה" ואני אענה עליה, הרי לכל ילדה יש לפעמים שאלות שהיא מתביישת לשאול", ואז ילדה אחת שאלה: "המורה למה את נמוכה?", "יופי, הנה ילדה אמיצה שאלה מה שהיה קשה מאד לשאול וכעת כולנו נמחא לה כפיים". הילדות השתחררו והחלו לשאול כל מיני שאלות, על הגובה שלה ואיך היא מסתדרת? איפה תופרים לה בגדים? ואם צוחקים עליה? רחל ענתה להם בהרחבה וכשהגיע הצלצול אף ילדה לא שמה לב. המנהלת שנכנסה שמה לב כיצד היא מצליח לרתק את התלמידות, כל הילדות רצו אליה וביקשו: "אנחנו רוצות שרחל תהיה המורה שלנו". רחל התקבלה לעבודה על אתר, בתחילה שימשה כממלאת מקום ועם הזמן קיבלה שעות חינוך וכיום היא מחנכת במשרה מלאה. כולם יודעים את סוד הקסם שלה, דווקא החולשה שלה- הגובה התברר כיתרון, כי היא בגובה העיניים של התלמידות והיא הוכיחה לכולם יותר מכל כי אין שום מחסום או חיסרון שיכול לעמוד בפני אדם וכמה חייבים ללמוד לקבל כל יהודי באשר הוא.

 

 

 

 

 

 

אהבתם? תנסו גם את אלו

עכגדכדגעד

 • יום שני | 20:00

  רחוב הקרן 7

  פתח תקווה

 • יום שלישי | 21:00

  רחוב סעדיה חתוכה 70 יהוד

  השיעור השבועי ביהוד

 • יום חמישי | 21:30

  רחוב ר' יוסף קארו 3 אור-יהודה

  השיעור השבועי באור יהודה