סיפורים מהחיים

(0 הצבעות)
 • צפיות: 6795
 • הדפס
 • דוא"ל

כבוד האישה שהחזיר בתשובה

קרבנו

חמישי, 27 יולי 2017 03:02
כבוד האישה שהחזיר בתשובה

הוא פנה לרעייתו: ''דליה' רצוני להתחיל דף חדש בחיים, לשנות את אורח חיינו בהדרגה ובחרתי להתחיל עם שמירת השבת'' דליה חשה כי עולמה חרב עליה .היא הביטה בבעלה האם הוא מדבר מתוך צלילות הדעת או שמא התאונה ערערה את נפשו?

 

דליה גדלה והתחנכה בבית חילוני למהדרין. הוריה שעלו לארץ מרוסיה הצליחו להימלט אל מעבר מסך הברזל, אך לא הצליחו להימלט מהשממה הרוחנית וכל יהדותם הצטמצמה בהדלקת נרות שבת ובאירוע חגיגי מיוחד לכבוד ט"ו בשבט. ברבות הימים היא נישאה לגדעון אשר הוריו שמרו על גחלת של מסורת עמומה. גדעון הצליח מאוד במקצועו והתפרנס בכבוד, הם רכשו וילה מפוארת במרכז הארץ ובה כל שכיות החמדה. את ילדיהם שלחו לבי"ס ממלכתי בעירם, כמועמדים פוטנציאליים להמשיך את מסורת השממה הרוחנית גם לדור הבא.. אולם משמים רצו אחרת. 

 

 

גדעון נפגע בתאונה קשה, הוא סבל מפגיעות רבות ועמוד השדרה נפגע. בתחילה חששו הרופאים לחייו, והודיעו לה כי אם ישאר בחיים קשה להניח שיוכל לתפקד.. גדעון שנאלץ לשכב ללא נוע במשך ימים רבים, החל להרהר במשמעות החיים וכיצד מסוגל אדם מצליחן ומאושר, לכאורה, להפוך תוך שניות לאומלל ומתייסר. הרופאים נדהמו מקצב החלמתו, הוא התגבר על הפציעה מבלי שנשאר לה זכר. אך מבחינה רוחנית הוא חש שאין הוא ממצה את חייו, הוא החל להשתתף בהרצאות תורניות וצמאונו הרוחני גבר, הוא הרגיש כיצד נפשו באה אל סיפוקה. עד שיום אחד החליט כי הדברים גם מחייבים ויש ליישמם הלכה למעשה.. הוא פנה לרעייתו: ''דליה' רצוני להתחיל דף חדש בחיים, לשנות את אורח חיינו בהדרגה ובחרתי להתחיל עם שמירת השבת'' דליה חשה כי עולמה חרב עליה .היא הביטה בבעלה האם הוא מדבר מתוך צלילות הדעת או שמא התאונה ערערה את נפשו? ''מה פירוש להתחיל דף חדש?'' אולי זוהי התלהבות רגעית אשר תדעך ותחלוף עם הזמן, אולם ברבות הימים היא נוכחה לדעת כי הוא נחוש בהחלטתו והדרישה הבאה לא איחרה לבוא: כשרות המטבח, גזירה חדשה, וכיצד תוכל לעמוד בה? ככל שהוא התחזק ביהדותו כך הלכה והחריפה התנגדותה. בצר לה פנתה למשפחתה וקיבלה ממנה גיבוי מלא.. כולם היו נגדו, אך גדעון עמד בלחץ משום היותו בטוח בצדקת דרכו. שלום הבית התערער, וכל אחד חי כפי דרכו.

 

 

באחד הימים גדעון קנה תמונות של גדולי ישראל ותלה אותן בבית, דליה הורידה את התמונות בכעס והחביאה אותן. היא היתה מאוד ממורמרת עד שכל מעשה שלו נתקל במעשה של ''להכעיס" מצידה. עד שגדעון לא יכל יותר והלך להתיעץ עם אחד הרבנים שתרם להתחזקותו כשהוא מסיח בפניו את ייסורי ליבו תוך תיאור מנת תלאותיו בבית. הרב פנה אליו בנימה אבהית: ''גדעון, אל תשתמש בכפיה ובאילוץ, אל תשיב מלחמה שערה אפילו שבטוח הינך שהצדק עימך. אם היא תצעק, תתווכח ותלעג – אמור אתה כאילו היית לוחש לעצמך: ''תודה! הכל מגיע לי, אני מקבל את הצער באהבה, אין לי טענות כלפיך''. וכך הוא עשה. דליה נדהמה מהתפנית החדשה, לפתע היא נותרה בודדה במערכה.. כך הגיעה תקופת רגיעה יחסית ששכרה בצידה, כשבמהלכה הוא התנהג עימה בסבלנות, ברוגע ובהארת פנים, דבר שהסיר את מחיצות ההתנגדות שלה כלפי דרכו.

 

 

לאחר הפצרות רבות להשתתף בסמינר החליטה דליה שאין לה מה להפסיד, למה לא לחטוף הצעת נופש בתנאי מלון לשבוע ימים בתשלום מינימלי? והכינה צידה לדרך: ''ספרי קריאה ושפע שאלות קנטרניות אותן תכננה להציג בפני המרצים, במטרה לנגח את האמונה היהודית, "אדרבא, אצא מחושלת יותר בחילוניותי " חשבה לעצמה. ובמהלך הסמינר קרה הלא יאומן, הרבה מעבר לציפיותיו של גדעון ובניגוד גמור לשאיפותיה. הספרים שהכינה לא נפתחו כלל והשאלות שעמדו על קצה לשונה נמוגו ואינן.. הסמינר חולל אצלה פלאים ופתח לפניה עולם חדש וקסום..  היא קיבלה הכל מתוך הכרה עמוקה בנכונותה של היהדות. עוד במסגרת הסמינר חבשה לראשונה את המטפחת מתוך הרגשה שהדבר מחייב אותה ברגע זה! היה זה רגע מרגש, היא ידעה כי מהיום הונח על ראשה כתר מלכות והיא לא תוותר עליו אפילו תמורת כל הון שבעולם. כשחזרו הביתה קשה היה להם לעכל את הרעיון שהשבוע הנפלא ביותר בחייהם חלף ואיננו, אך קשה שבעתיים היה לחזור לתוככי השכונה החילונית עם מאות זוגות עיניים עוינות שינעצו בהם וילעגו שגילתה רכרוכיות ונכנעה. היא החליטה בהחלטה אמיצה להתעלם מתגובות השכנות ורק עתה פקחה את עיניה לאמוד את הנזק שנגרם בשל יחסיה הקרובים עם השכנות ויישומן של "העיצות הטובות" שקיבלה מהן נגד בעלה'' וכי מה אני צריכה להתבייש, הרי האמת אצלי! הן אלה הראויות לכלימה..'' 

 

 

מחוזקים ומעודדים שבו לביתם, את ילדיהם העבירו למוסדות חרדים וניהלו אורח חיים ברוח היהדות. השכנות ההמומות סירבו להאמין והשתעשעו באשליה כי כיסוי הראש הוא רק למראית עין למען שלום הבית, אך הן התבדו. במו ידיה היא הסירה את האבק מתמונותיהם של גדולי ישראל ותלתה אותן במקומות בולטים ביותר.. הם היו גאים בצעדם והחלו לפעול יחדיו לזיכוי הרבים, ארגנו חוגי בית וחיזקו משפחות שהיו בתחילת דרכם. דמותם הקרינה על סביבתם אור וחיוניות. את מקום מגוריהם הם העתיקו לעיר חרדית למען חינוך ילדיהם, לאט  לאט החל גדעון להוסיף שעות לימוד עד שהפך לאברך הלומד כל היום.

 

אהבתם? תנסו גם את אלו

עכגדכדגעד

 • יום שני | 20:00

  רחוב הקרן 7

  פתח תקווה

 • יום שלישי | 21:00

  רחוב סעדיה חתוכה 70 יהוד

  השיעור השבועי ביהוד

 • יום חמישי | 21:30

  רחוב ר' יוסף קארו 3 אור-יהודה

  השיעור השבועי באור יהודה