פרשת השבוע

(1 הצבע)
 • צפיות: 2526
 • הדפס
 • דוא"ל

השליחות שלי בעולם

הרב רועי מושקוביץ

שני, 09 מאי 2016 08:55
השליחות שלי בעולם

מהי השליחות המיוחדת שלי בעולם הזה?


"וּסְפַרְתֶּם לָכֶם"  מדוע מצוות ספירת העומר מוטלת על כל יהודי ויהודי לאמרה בפני עצמו, מה שאין כן שאר המצוות שניתן לצאת ידי חובה על ידי שליח הציבור? ולמה דווקא בימי הספירה צריכים להתחזק בענייני בין אדם לחברו?

 

נראה לבאר  לכל אחד יש שביל אל ה'. זה השביל שבו ה' שלשל אותו לפה, למטה. ובשביל הזה הוא גם מתחבר אל ה' בחזרה למעלה. כל אדם יש לו שביל שמחבר אותו לשמיים. לארמון שלו שנמצא בשמיים. והשביל הזה לא מתנגש בשום אופן עם השביל של השני.  והארמון הוא רק שלו, אף אחד לא יכול לקחת לו אותו.

 

אדם צריך לפעול בשביל שלו, לא בשביל של אחרים. וכתוב בספרים הקדושים שהדרך שלנו לדעת מהי השליחות שלנו בעולם היא להתבונן לעומק על קיום המצוות שלנו. המצווה שאנו נמשכים אליה יותר מכל שאר המצוות והעבירה הקשה לנו להימנע ממנה יותר מכל שאר העבירות - אלו הדברים שאנו צריכים להשתדל עבורם ביותר בעולם הזה, בנוסף לקיום כל שאר המצוות, על מנת להשלים את התיקון שלנו בעולם. בשבילי = בשביל שלי. השליחות שלנו בעולם היא בלעדית שלנו, ואין לה שום קשר עם השליחות של השני. אנו צריכים להבין מה ה' רוצה דווקא מאיתנו, להבין את השליחות שלנו, ולשמוח בה. אם אנו באמת נשמח בה, נפסיק להסתכל על אחרים בקנאה אפלה אפילו אם הם נראים לו מצליחים יותר מאיתנו.

 


'וספרתם לכם' - לכם, לעצמכם לא משנה מה שיש לשני. זה שלך וזה שלו. כשהאדם בכלל והיהודי בפרט לא מתבלבל מההתקדמות של אחרים ולא מקנא בהצלחה שלהם, כשאתה באמת שמח בשליחות שלך, אזי כבר יכול לראות את הטוב שבשני ואפילו להתפעל ממנו. בכל יהודי יש משהו מיוחד. כל תנועה קטנה של יהודי אל הקודש, אל הטוב, אינה נאבדת לעולם. כשיהודי עוקר את עצמו בכוח מהרע, אפילו בנקודה קטנה, התנועה הזו נחשבת למשהו עצום. כשאני מגלה את הנקודה שלי, כשאני שמח בה ומתפעל ממנה, אני זוכה לקבל ממנה גם משהו לעצמי.

 


ימי העומר הם ימים של חיפוש טוב בכל אדם ובכל מקום. תלמידי רבי עקיבא מתו משום שלא נהגו כבוד זה בזה. ככל שנרבה להודות לה' על החבילה היפה שקיבלנו ממנו, ונשמח בשליחות המיוחדת שהוטלה עלינו, כך נוכל לראות יותר בקלות את המעלות של השני, את הטוב והיפה שבו, לראות ולהתפעל. ריבונו של עולם, כאלה בנים נפלאים יש לך בעולמך, כל אחד והיופי הפנימי שלו, זכה אותנו לראות את זה, להתפעל מזה וליתן כבוד לכל יהודי ויהודי.

אהבתם? תנסו גם את אלו

עכגדכדגעד

 • יום שני | 20:00

  רחוב הקרן 7

  פתח תקווה

 • יום שלישי | 21:00

  רחוב סעדיה חתוכה 70 יהוד

  השיעור השבועי ביהוד

 • יום חמישי | 21:30

  רחוב ר' יוסף קארו 3 אור-יהודה

  השיעור השבועי באור יהודה