סיפורים מהחיים

(4 הצבעות)
 • צפיות: 10014
 • הדפס
 • דוא"ל

בזכות הארת פנים

קרבנו

שלישי, 09 פברואר 2016 07:01
בזכות הארת פנים

הוא לא נתן להם הרבה זמן לחשוב, עלה לחדרו ותוך זמן קצר ירד כשבידיו מגש עם עוגיות ושתיה וכמה חפיסות שוקולד ומעדנים נוספים.

 


איש חסד ידוע ומפורסם מבני ברק הגיע לשוויץ כדי לסייע למשפחה מארץ ישראל ששהתה שם לרגל ניתוח שנערך לאחד מילדיה. הוא הגיע לבית המלון בו היה אמור להתאכסן ולפתע פגש בלובי המלון זוג הורים חרדים ובתם שישבו שם. כדרכו מימים ימימה האיר להם פנים והתעניין אם חסר להם דבר מה, למרות שלא הכירם ולא ידע מי הם ומה מעשיהם במלון הנ"ל, ולאחר מכן עלה לחדרו.

 

כשהחשיך היום פגש אותם שוב בלובי המלון אך הפעם הם ישבו בלובי כשמזוודותיהם וכל חבילותיהם לצידם. למרות שניכר היה כי הם עומדים לעזוב את המלון, לפליאתו הם המשיכו איש חסד ידוע ומפורסם מבני ברק הגיע לשוויץ כדי לסייע למשפחה מארץ ישראל ששהתה שם לרגל ניתוח שנערך לאחד מילדיה.

 

הוא הגיע לבית המלון בו היה אמור להתאכסן ולפתע פגש בלובי המלון זוג הורים חרדים ובתם שישבו שם. כדרכו מימים ימימה האיר להם פנים והתעניין אם חסר להם דבר מה, למרות שלא הכירם ולא ידע מי הם ומה מעשיהם במלון הנ"ל, ולאחר מכן עלה לחדרו. כשהחשיך היום פגש אותם שוב בלובי המלון אך הפעם הם ישבו בלובי כשמזוודותיהם וכל חבילותיהם לצידם. למרות שניכר היה כי הם עומדים לעזוב את המלון, לפליאתו הם המשיכו לשהות בלובי ולא עשו רושם שהם אכן מתכוננים לצאת.

 

הם נמנמו על הספות והעסקן הבין כי הם מתכוננים לשהות בלובי כל הלילה, הוא ניגש אליהם במאור פנים מופגן ושאלם: "מדוע אתם שוהים בצורה כזו בלובי?", הם השיבו: "הטיסה שלנו לישראל היא רק לפנות בוקר, וכדי שלא נצטרך לשלם על לילה נוסף החלטנו לעזוב את החדר לנמנם בלובי עד לזמן הטיסה". "איני מוכן כי תשהו כך בלובי כמה שעות!" אמר העסקן.

 

הם הביטו בו בפליאה, "מה אתה לא מוכן?! במה אנו קשורים אליך שהינך מביע דעה בנושא?" שאלוהו וביקשו הסבר לדבריו. "התכוונתי לומר שאני לא מוכן שאתם תהיו כאן בלובי בלי אוכל ואני אעלה לחדרי ואשב לאכול לבד..." הבהיר את כוונתו. הוא לא נתן להם הרבה זמן לחשוב, עלה לחדרו ותוך זמן קצר ירד כשבידיו מגש עם עוגיות ושתיה וכמה חפיסות שוקולד ומעדנים נוספים.

 

הם נדהמו מיחסו המלבב והשביעו נפשם במטעמים ששם לפניהם. הוא ישב איתם ושוחח עימהם, עודדם וחיזקם בענייני אמונה מבלי לדעת אפילו לאיזו מטרה הגיעו לשוויץ, השיחה כבשה את ליבם והם ישבו מרותקים והאזינו בקשב רב לכל מילה שיצאה מפיו. בשלב מסוים הם החליפו ביניהם כתובות ומספרי טלפון ונפרדו. הוא עלה לחדרו והם יצאו לשדה התעופה וחזרו בטיסה לארץ. מספר חודשים נחה בתיבת הדואר שלו הזמנה לחתונה.

 

הוא פתח את המעטפה וגילה להפתעתו כיתוב בראש ההזמנה ובו נאמר כי הוא ה... מחותן הראשי בחתונה. כיוון שלא הכיר את שמות המשפחות של בעלי השמחה, הוא היה בטוח שמדובר בטעות, מהיכן הוא קשור לשמחה זו ועוד הופך למחותן ראשי? באותו יום אף התקבלה שיחת טלפון כשהמתקשר הזדהה כאביה של הכלה כשהוא חוזר שנית על מה שנאמר בכיתוב שעל גבי ההזמנה, והוא הסביר: "הנסיעה שלנו לשוויץ שבמהלכה פגשנו אותך, הייתה בנסיבות מאוד לא סימפטיות. הבת שלנו שישבה לצידנו ירדה מן הדרך וכל מאמצינו להחזירה למוטב עלו בתוהו, עד שבשלב מסוים היא גם ירדה מן הארץ, הגיעה לשוויץ והחליטה להינשא לגוי ר"ל.

 


תאריך החתונה כבר נקבע, ואנו הגענו לשוויץ לנסות לשכנע אותה בפעם האחרונה שלא תעשה את הצעד הנורא הזה. לשם כך שכרנו חדר במלון השוויצרי ושהינו שם במשך כשבועיים יחד עימה, אך בשום אופן לא הצלחנו להניאה ממחשבתה האווילית. כל פרטי החתונה כבר הושלמו והתוכנית הייתה שהיא תחזור עימנו ארצה כדי לקחת איתה את חפציה ותחזור לשוויץ כדי להינשא עם הגוי ההוא. במשך כל זמן שהותנו אף אחד לא התעניין בנו ובגורלנו, אתה היית הראשון שלא רק שוחחת איתנו אלא גם עשית עימנו חסד גדול, הענקת לנו משלך וחלקת עימנו ממזונך, כל זה השפיע מאוד על בתנו וכאשר נפרדנו ממך ועלינו למטוס היא דיברה בהתפעלות על רוחב הלב משגילית כלפינו, על השמחה הפנימית המקננת בך ועל הרצון האמיתי שמפעם בך לסייע לכל בן אנוש.

 

היא דיברה ודיברה וניצני החרטה כבר ניכרו בה באופן בולט וכאשר נחתנו גמלה בה ההחלטה: "אם כך נראה יהודי חרדי, אני לא אתחתן עם גוי!" אני ואשתי לא האמנו למשמע אוזננו, לא האמנו שנושענו מהצרה הגדולה הזו. והיא הגדילה לעשות ובאותו מעמד נטלה את הפלאפון והודיעה לחתנה הגוי כי היא חוזרת בה מכל העניין וכל הקשר ביניהם מבוטל. בתנו פתחה בחייהם חדשים, היא החלה לשמור מצוות בקפדנות ולהתפלל ברגש וכעבור מספר חודשים זכתה להתארס לשמחת כל המשפחה עם בחור חרדי ממשפחה טובה, ומי המחותן הראשי בשמחה זו אם לא אתה?" סיים בהתרגשות גדולה.

אהבתם? תנסו גם את אלו

 • שלישי, 28 אוגוסט 2018 08:17

  בנים של השם יתברך

  במה עלינו להתחזק לקראת ראש השנה? כיצד נזכה…
 • חמישי, 31 מרס 2016 16:31

  הלכות פסח

  מתחילים בניקיונות הפסח, ולא יודעים מה צריך לעשות?!…
 • חמישי, 04 ספטמבר 2014 14:26

  לצאת מהקופסא

  אדם בחודש אלול, צריך להתעורר ולצאת מהקופסא של…
 • חמישי, 25 יוני 2015 09:26

  אמירה לגוי בשבת

  האם מותר לומר לגוי בשבת...
 • שני, 30 נובמבר -0001 00:00

  להתפלל

  תמיד צריך להתפלל ולחזור ולהתפלל שוב ושוב...
 • ראשון, 03 מאי 2015 07:37

  שכר בשבת

  האם מותר לשלם לבייביסיטר עבור שמירה על ילד…
 • שלישי, 28 אוגוסט 2018 08:17

  בנים של השם יתברך

  במה עלינו להתחזק לקראת ראש השנה? כיצד נזכה…
 • חמישי, 31 מרס 2016 16:31

  הלכות פסח

  מתחילים בניקיונות הפסח, ולא יודעים מה צריך לעשות?!…
 • חמישי, 04 ספטמבר 2014 14:26

  לצאת מהקופסא

  אדם בחודש אלול, צריך להתעורר ולצאת מהקופסא של…
 • חמישי, 25 יוני 2015 09:26

  אמירה לגוי בשבת

  האם מותר לומר לגוי בשבת...
 • שני, 30 נובמבר -0001 00:00

  להתפלל

  תמיד צריך להתפלל ולחזור ולהתפלל שוב ושוב...
 • ראשון, 03 מאי 2015 07:37

  שכר בשבת

  האם מותר לשלם לבייביסיטר עבור שמירה על ילד…

עכגדכדגעד

 • יום שני | 20:00

  רחוב הקרן 7

  פתח תקווה

 • יום שלישי | 21:00

  רחוב סעדיה חתוכה 70 יהוד

  השיעור השבועי ביהוד

 • יום חמישי | 21:30

  רחוב ר' יוסף קארו 3 אור-יהודה

  השיעור השבועי באור יהודה