סיפורים מהחיים

(3 הצבעות)
 • צפיות: 5547
 • הדפס
 • דוא"ל

כי הם חיינו

קרבנו

חמישי, 26 נובמבר 2015 10:46
כי הם חיינו

הצצה חטופה בשעון הראתה לי שהשעה 13:55 , ואני צריך לצאת לשיעור הקבוע שלי, אך ידעתי שאחייני אמור להתקשר אלי, לא ידעתי מה לעשות, מחד אחייני הוא לקוח קבוע המזמין בכל שבוע כרטיס ומה יקרה אם לא אשתתף בשיעור ואמתין לטלפון שלו, שרות זה שרות, לא?

 

 

שמי יוסי, אני סוכן נסיעות למעלה מ 10- שנים. מאז שיוסד שיעור "הדף היומי" תלוי על דלת משרדי  שלט  מהודר  המודיע כי  בין  14:00 ל- 15:00 המשרד סגור. בכל יום ב- 13:55 בדיוק אני נועל את המשרד והולך לשמוע את השיעור, כשאני נושא תפילה שלא אפסיד לקוח ותיק. פעם אחת קרה שהפסדתי ב"ה, היה זה לפני 5 שנים, בן אחי הינו איש עסקים גדול, הייתי מנפיק עבורו כרטיס טיסה כמעט בכל שבוע ליעד אחר בעולם.

 

הוא התקשר אלי למשרד ואמר: "יוסי, אני צריך דחוף כרטיס טיסה למחר בבוקר לניו יורק, עם חזרה עוד לפני שבת לאנטוורפן, אני מטלפן אליך בעוד חצי שעה, תודיע לי מה יש לך". בתחילה חיפשתי בחברות הטסות ישירות לניו יורק ללא המתנת ביניים אך כל המקומות היו כבר מלאים, לבסוף מצאתי מקום פנוי בחברת "סוויסאייר" השווצרית ליום שני בלילה וחזרה בסוף השבוע מניו יורק לציריך. התלבטתי אם הוא מעוניין בטיסה זו ולכן חייגתי אליו למשרד וביקשתי ממזכירתו שתשאל אותו מה דעתו. המזכירה אמרה שהבוס יצא לפגישה ולפי דעתה הוא לא ירצה כרטיס כזה, אבל שאני אמתין לתשובה, המתנתי.

 

הצצה חטופה בשעון הראתה לי שהשעה 13:55 , ואני צריך לצאת לשיעור הקבוע שלי, אך ידעתי שאחייני אמור להתקשר אלי, לא ידעתי מה לעשות, מחד אחייני הוא לקוח קבוע המזמין בכל שבוע כרטיס ומה יקרה אם לא אשתתף בשיעור ואמתין לטלפון שלו, שרות זה שרות, לא? ומאידך כבר 5 שנים שלא הפסדתי שום שיעור ומה עכשיו? אחייני ודאי יבין אותי, אמצא לו כרטיס אחר, הקב"ה יעזור לי.

 

קמתי, נעלתי את המשרד ומיהרתי לשיעור, לפני שנכנסתי לבית המדרש כיביתי את המכשיר הסלולארי שלי ושקעתי בנושא הנלמד ובסוגיה המרתקת. כשהשיעור הסתיים, הדלקתי את המכשיר ואכן ראיתי מספר הודעות קוליות מאחייני המאשר את הנסיעה בלילה, אך מאחר והוא לא  זכה  למענה, הוא השאיר הודעות נוספות ובכל הודעה עלתה רמת הטון כשבהודעה האחרונה הוא ממש צעק. הבנתי אותו וכעסתי על עצמי שהזנחתי לקוח כ"כ ותיק וקבוע.

 

חזרתי למשרד ולאחר בירור שערכתי מקום הטיסה בהלוך היה פנוי אך המקום בחזור נתפס, בחשש מה טילפנתי לאחייני ואמרתי לו: "להיום בלילה יש מקום, אך אין כבר מקום לחזרה". אחייני כעס מאוד ואמר: "אני חייב להיות פה ביום שישי ולכן אני לא אסע היום! אבל דע לך כלל בעסקים, שירות ללקוחות הוא תמיד לפני חגיגות אישיות, לא משנה מיהו הלקוח ומהי הקירבה הביולוגית אליך, כלל זה צריך להיות תקף אצלך לגבי כל הלקוחות מלבדי, כי אני כבר לא אהיה לקוח אצלך, בלי נדר... קירבה משפחתית- כן, עסקים- לא!", הבנתי אותו וכאב לי שבגלל הקפדתי "המטופשת" לא להפסיד שיעור, הפסדתי כזה לקוח והחלטתי שאני לא הולך יותר לשיעור בשעות העבודה אלא אלמד לבד בערב, אני צריך להרוויח, הלא כן?

 

ב- י"א אלול תשנ"ט, עת ישבתי במשרדי ועסקתי בשיחות טלפון שגרתיות, כשלפתע על צג הנייד שלי הופיעה הודעה: "מטוס שהמריא מניו יורק התרסק על מאתיים נוסעיו, פרטים יבואו". ליבי החסיר פעימה, התברר לי שמטוס חברת "סוויסאייר" התרסק לפני חצי שעה... ליתר ביטחון בדקתי אם היו להם שני מטוסים שיצאו אחר הצהריים מניו יורק, אך לא רק מטוס אחד טס מניו יורק לציריך ביום חמישי.

 

למחרת התפרסמה בעיתונות ההודעה: "אין ניצולים מקרב 229 הנוסעים ואנשי הצוות של מטוס המריא MD-11 "סוויסאייר" שהתרסק שלשום בים מול החוף המזרחי של קנדה, המטוס מדגם מניו יורק לג'נבה. המטוס התרסק בים כשעה לאחר שהמריא מנמל התעופה הקנדי, מול העיר האליפקס שבחבל סקוטיה במזרח קנדה". הטייסים דיווחו על עשן בתא הטייס ו- 16 דקות אח"כ אבד הקשר עם המטוס, אף אחד לא שרד את האסון... אמש נמשה מהים חלק גדול מהמטוס...."

 


בשבת כבר הופעתי לשיעור עם אחייני... "כי הם חיינו" (אור דניאל)

אהבתם? תנסו גם את אלו

עכגדכדגעד

 • יום שני | 20:00

  רחוב הקרן 7

  פתח תקווה

 • יום שלישי | 21:00

  רחוב סעדיה חתוכה 70 יהוד

  השיעור השבועי ביהוד

 • יום חמישי | 21:30

  רחוב ר' יוסף קארו 3 אור-יהודה

  השיעור השבועי באור יהודה