סיפורים מהחיים

(2 הצבעות)
 • צפיות: 8495
 • הדפס
 • דוא"ל

כוחו של וויתור

קרבנו

רביעי, 18 נובמבר 2015 10:48
כוחו של וויתור

ראש הישיבה השיב להם מיד כי הוא מציע שלא יתרמו את כל הכסף לישיבה אלא יתנו חצי לבנם היחיד המתגורר באמריקה, אע"פ שאין להם קשר עימו והוא אינו מסייע להם במאומה. בני הזוג שמעו ואכן עשו כעצתו.

 

 

בני זוג מבוגרים התדפקו על דלת הנהלת אחת הישיבות החשובות בירושלים והודיעו כי הם מעוניינים לתרום את כל רכושם לטובת הישיבה. הרכוש כלל דירת פאר גדולה העולה הון תועפות ונכסים נוספים בתוכם גם כל הכספים המופקדים בבנק.

 


ראש הישיבה השיב להם מיד כי הוא מציע שלא יתרמו את כל הכסף לישיבה אלא יתנו חצי לבנם היחיד המתגורר באמריקה, אע"פ שאין להם קשר עימו והוא אינו מסייע להם במאומה. בני הזוג שמעו ואכן עשו כעצתו.
לאחר זמן לא רב נפטרה האישה, בנה היחיד לא טרח להגיע כלל להלוויה וכל שכן לא עזר מאומה בכל ענייני ההלוויה והקבורה. מאידך הישיבה עשתה כל מאמץ על מנת ללוותה בצורה מכובדת, ואף מינתה תלמידי חכמים שיאמרו משניות וקדיש לעילוי נשמתה.

 


הבעל האלמן שהפך מהר מאוד לסיעודי טופל אף הוא בידי הנהלת הישיבה שדאגה שיהיו לצידו אנשי עזר שיסעדו אותו בכל צרכיו. עד שהגיעה שעתו וגם הוא נפטר לבית עולמו. גם הפעם ארגנה הישיבה את ההלוויה והקבורה על כל הכרוך בכך אבל הפעם הגיע הבן מחו"ל.

 


הדבר הראשון שעשה הוא לגשת לבנק ולהוציא את כל הכספים שהיו בחשבונות של הוריו, וכן לטפל בכל המסמכים הקשורים להעברת הכספים והדירה על שמו.

 


הנהלת הישיבה שידעה מכל הנעשה ניגשה  לראש הישיבה להתייעץ עימו: האם עלינו להגיש לבית המשפט את הצוואה המעניקה לישיבה מחצית מהנכסים? "אין ספק שאם נעשה כך נזכה במשפט, כיון שמדובר במסמך רשמי מסודר ומתוקן כדת וכדין".

 


מדובר היה בסכומי כסף גדולים במיוחד והישיבה הייתה זקוקה להם מאוד על מנת להתקיים ולעמוד על רגליה למשך תקופה ארוכה מבלי להזדקק להלוואות, ומבלי להתדפק על דלתי נדיבים. אך ראש הישיבה היה החלטי מאוד: "אנחנו לא מגישים את הצוואה לבית המשפט".

 


כששאלו אותו "מדוע?" הוא השיב: "אני חושש מחילול השם, הרי הבן שאינו נמנה על ציבור שומרי המצוות היה פונה לתקשורת ולערכאות גבוהות יותר ומנסה לערער על הצוואה ולהוציא לעז על הישיבה שהיא מנסה לסחוט אותו, ואף היה אומר שכל העזרה שהגישה הישיבה להוריו במשך כל השנים הייתה כדי לזכות בכסף".

 


בלי הרבה התלבטויות, הישיבה הקדושה וויתרה על סכומי העתק.

 


ומה קרה בסוף? הבן שידע בוודאות שהוריו הורישו מחצית מנכסיהם לישיבה והיה עד מכלי ראשון לויתור הגדול והאצילי של הישיבה אחרי כל העזרה והסיוע שהעניקו להוריו, הגיע מהר מאוד למסקנה שמדובר ב"אנשי איכות" מהמעלה הראשונה ובא לחסות בצל התורה והמצוות וחזר בתשובה שלמה הוא וכל משפחתו (עלינו לשבח)

אהבתם? תנסו גם את אלו

עכגדכדגעד

 • יום שני | 20:00

  רחוב הקרן 7

  פתח תקווה

 • יום שלישי | 21:00

  רחוב סעדיה חתוכה 70 יהוד

  השיעור השבועי ביהוד

 • יום חמישי | 21:30

  רחוב ר' יוסף קארו 3 אור-יהודה

  השיעור השבועי באור יהודה