• צפיות: 3170
 • הדפס
 • דוא"ל

שכר עמידה בניסיון

קרבנו

שלישי, 05 מאי 2015 08:50
שכר עמידה בניסיון

קשה היה לה להאמין כי תצליח להחזיק מעמד במשך למעלה מ 9- שעות לאחר כל הנדודים שעברה, ולמרות זאת היא החליטה כי לא תכניס לפיה מאכל לא כשר, אלא אם כן תגיע למצב של פיקוח נפש

גב' בן שטרית טסה עם תינוקה לארצות הברית לביקור משפחתי. בדרכה ארצה, היא היתה אמורה להמריא בטיסת "אל על" מסיאטל דרך שיקגו ללונדון ומשם לישראל, אך בגלל קשיי מזג האוויר, שונה מסלול הטיסה ובמקום לטוס דרך שיקגו ללונדון היא עלתה על מטוס לסאן פרנסיסקו ומשם על מטוס אחר ללונדון. הפרש של 20 דקות עמד לרשותה בין היציאה מהמטוס לעליה למטוס הבא.

 

מספר ימים לפני הטיסה היא הזמינה עריסה לתינוקת ואוכל כשר עבורה, אך עם השינוי שחל כל התוכניות השתבשו, וכל ההסברים ששטחה בפני פקידי הקבלה נפלו על אזנים ערלות "אנו מצטערים, אין לנו אוכל כשר עבורך, אוכל כשר יש להזמין 24 שעות לפני הטיסה, וכעת מאוחר מידי". זה כמה ימים שהיא מטלטלת בנסיעות ובטיסות והן התישו אותה לחלוטין וכששמעה כי אין אוכל כשר עבורה, נפלה רוחה בקירבה.

 

קשה היה לה להאמין כי תצליח להחזיק מעמד במשך למעלה מ 9- שעות לאחר כל הנדודים שעברה, ולמרות זאת היא החליטה כי לא תכניס לפיה מאכל לא כשר, אלא אם כן תגיע למצב של פיקוח נפש על כן נשאה תפילה לבורא עולם  שילוונה בטיסה הארוכה עם תינוקת קטנה שתלויה בה...

 

אי שם בארצות הברית, הזמינה אישה נוצריה כרטיס טיסה מסאן פרנסיסקו ללונדון, בעלה סייע לה בהכנות לקראת הטיסה והתקשר לחברת התעופה, כדי להזמין עבורה מקום ואוכל שיערב לחיכה. כשעמד לסיים את השיחה סימנה לו אשתו שימתין קמעא, היא נטלה את שפורפרת הטלפון וביקשה מהפקידה את רשימת האפשרויות העומדות לרשותה להזמנת מנות האוכל, הפקידה החלה למנות: אוכל סיני, טבעוני, צמחוני, בשרי... כשר, דיאטטי, "תני לי כשר" ביקשה, "ממלא את האוכל המוגש במטוס איני אוהבת, לפחות שיהיה כשר, היהודים מקפידים על היגיינה במאכלים, זה חשוב מאוד עבורי" אמרה לעצמה.

 

גב' בן שטרית עלתה למטוס כשהיא נושאת תפילה בליבה שהטיסה תעבור מהר. ריח המאכלים החל להתפשט בחלל המטוס, האורות הודלקו והאנשים החלו לישר את כסאותיהם ולפתוח את שולחנות האכילה, והחלו לאכול את מנתם בתאבון. ריח האוכל המגרה אפף אותה והיא בגבורה עמלה להרגיע את התינוקת הבוכה. כעבור כמה דקות, קמה אחת הנוסעות מכיסאה ועברה ליד התינוקת הבוכה, והחלה לשעשע אותה תוך שהיא שואלת: "מדוע לא ביקשת שיגישו לך אוכל?"

 

"אנחנו אוכלים אוכל כשר בלבד, אמנם אני צריכה לחזק את עצמי כדי לעמוד בנסיון, במיוחד שעוד שעות רבות לפנינו והתינוקת תלויה בי, אך אני מקווה שהקב"ה ינסוך בי כוחות להמשך הנסיעה, ואוכל לשמור על פי עד סוף הדרך", השיבה גב' בן שטרית.

 

"כנראה שאלוקים שומר עליך" לחשה לה הנוסעת בתדהמה, "משום מה, איני יודעת מדוע החלטתי הפעם להזמין עבורי אוכל כשר מהסוג שאתם היהודים מקפידים לאכול, אם כך אתן לך את מנתי הכשרה ואוכל אני את מנתך!" ראתה גב' בן שטרית עין בעין את השגחת הקב"ה באופן מוחשי וברור. (השולחן היהודי)

אהבתם? תנסו גם את אלו

עכגדכדגעד

 • יום שני | 20:00

  רחוב הקרן 7

  פתח תקווה

 • יום שלישי | 21:00

  רחוב סעדיה חתוכה 70 יהוד

  השיעור השבועי ביהוד

 • יום חמישי | 21:30

  רחוב ר' יוסף קארו 3 אור-יהודה

  השיעור השבועי באור יהודה