• צפיות: 4093
 • הדפס
 • דוא"ל

אבנים מן השמיים

קרבנו

ראשון, 03 מאי 2015 07:46
אבנים מן השמיים

בייאושו החליט לזרוק את כל השטרות למטה, אולי אם יבחינו במטר הכסף יזקוף מישהו את ראשו וישלח לו ישועה. לא מיניה ולא מקצתיה. עשרות השטרות האדומים פוזרו לכל עבר ונאספו בשמחה ע"י ילדים, נערות קשישים ומי לא? ואלה המשיכו לנוע שמחים מבלי להציץ אל על...

 

שלומקו שולץ, סוחר נדל"ן תל-אביבי, חילוני מוצהר, היה בעל חוש ריח מסחרי שראוי להתקנא בו, ועל כן כמה מיליוני דולרים חביבים שכנו אחר כבוד בכספת הקטנה שלו במרתפי אחד הבנקים.

 

יום אחד מגיע למשרדו של שולץ יועץ הנדל"ן הוותיק ויקטור פיאסקו. "שמע" אומר פיאסקו לשולץ, "בונים עשיו את מגדלי יבניאלי בת"א, אם אתה מוריד שלושה מליון דולר אני משיג לך בטאבו את קומה 17 על עשרות משרדיה, ואתה משכיר לך אותם ב-100 דולר לחודש. לפי הערכתי הנכס יעלה תוך שנתיים כמעט כפול, וגם השכירות מהר מאוד תחזיר את ההוצאה. שולץ גרד בפדחתו בהססנות.

 

שלושה מיליון דולר היה כל ההון הזמין שלו חוץ מדירת מגוריו היוקרתית ברמת אביב. מה לעשות, שולץ, התנהג כל הזמן כעשיר שאוהב לנקר עיניים, עם מכונית ששווה מיליון ₪. הוא היה טיפוס שמעולם לא אמר "תודה לאלוקים" על העושר הנכבד שלו.ויקטור פיאסקו יועץ הנדל"ן נסע לעסקיו, ומיד אח"כ צלצל הטלפון.

 

שולץ הרים את השפופרת ומן העבר השני ניצב לו יועץ הנדל"ן הרומני ולדימיר חגירוב. אשר הציע לשולץ הצעה מפתה, אפשרות לרכוש 300 דונם באזור כפרי ברומניה, עם עתיד של תנופת בנייה דמיונית של אלפי יחידות דיור. "אתה משקיע שלושה מיליון דולר ומקבל בחזרה שלושה מיליון דולר. "חגירוב יודע על מה הוא מדבר", הבטיח הרומני.

 

שולץ נפל בפח הרומני של חגירוב, קנה ב3 מיליון דולר קרקע באזור חסר תקנה ברומניה, ובשורה התחתונה נשאר בלי כסף, וגם את הדירה שלו ברמת אביב עיקלו לו. בקיצור השולץ הזה צנח ממרום העשירות אל אשפתות העניות, והתחיל לחיות מהיד לפה. בקיצור גיהינום.

 

יום אחד הוא מקבל מכתב מאיים: "אם לא תעביר לידינו 17,000 ₪ חובך למס הכנסה, יוצא נגדך צו מעצר". שולץ נבהל, עשה בדיקה אצל כמה מחבריו, והם ייעצו לו לקחת הלוואה מחברת "החונק בע"מ" זו חברה שנותנת הלוואות בשוק האפור בריבית קצוצה. איסור חמור מדאורייתא. ואיפה נמצאים המשרדים החונקים של "החונק"? איך לא, בקומה ה-17 במגדלי יבניאלי"...

 

שלומקו שולץ הדלפון הטרי והשחצן, שלא אמר מעולם תודה לקב"ה, מטפס לקומה ה-17, שאמורה הייתה להיות שלו בטאבו. דלת המעלית נפתחת ולנגד עיניו משרדי "החונק". ובכלל, קומה 17 מאוכלסת 100% בחברות מוצלחות. שולץ נחנק מקנאה. הוא נכנס למשרדי החונקים והללו צ'יק צ'ק מחתימים אותו על מסמכים ומושיטים לו חבילה דשנה במזומן ע"ס 17,000 ₪.

 

שלומקו שולץ מחליט לעשות ביקור בבניין הענק, הוא עולה במדרגות ומציץ בכל קומה. הכול מאוכלס ויפה. הוא מגיע לקומה העליונה וממשיך לקומת הגג, שם הכול עדיין מוזנח. ישנה שם דלת פלדה, הוא פותח אותה, ונכנס.

 

הוא מסייר בקומה ולפתע הדלת נטרקת. הוא מנסה לפתחה. שומכלום. ננעלה. תקוע לו בקומה ה-40 בלי פלאפון, עם שטרות גדולים בכיס, שעה ארוכה הוא מחפש רעיון להיחלץ.

 

לפתע נצנץ רעיון במוחו, הוא הוציא שטר של 100 ₪ וזרקו מטה, השטר נפל וחייל התכופף הרים והכניסו לכיס. זרק עוד שני שטרות. סבתא עם עגלה הרימה אחד, ואיש עסקים הרים את השני. אף אחד לא הרים עיניו השמיימה.

 

בייאושו החליט לזרוק את כל השטרות למטה, אולי אם יבחינו במטר הכסף יזקוף מישהו את ראשו וישלח לו ישועה. לא מיניה ולא מקצתיה. עשרות השטרות האדומים פוזרו לכל עבר ונאספו בשמחה ע"י ילדים, נערות קשישים ומי לא? ואלה המשיכו לנוע שמחים מבלי להציץ אל על... שולץ היה מיואש.

 

ולפתע נצנץ עוד רעיון במוחו. הוא הרים כמה אבני חצץ והטיחן ארצה. אחת פגעה בראשו של עובר אורח. הלה הרים עיניו והפליט קללה נמרצת. שולץ המשיך ביידוי האבנים מטח אחר מטח. כולם הצביעו כלפי מעלה ואמרו: "יש שם מטורף רשע בקומת הגג שזורק אבנים. צריך לעצור אותו לפני שיתחיל להטיח בלוקים ויהרוג בני אדם".

 

צוות טכנאי התחזוקה בליווי שוטר פרצו לקומת הגג, רצו לעברו של שולץ הסתערו עליו בכמה חבטות וקשרו ידיו באזיקים. שולץ בכה והסביר "אני לא מטורף. זרקתי 17,000 ₪ בשטרות ואף אחד לא הביט לעברי. זרקתי אבנים ונחלצתי".

 

שולץ התיישב על כורסא בלובי הבניין ועשה חשבון נפש. "אני אמנם חילוני. אבל תכל'ס יש אלוקים בשמיים. כאשר האלוקים נתן לי כסף לא הסתכלתי לעברו, אספתי והמשכתי הלאה, אבל האבן האחרונה שיידה בי עוררה אותי.

 

שולץ ישב ובכה והרהר בחזרה לביתו "תודה על ההצלחות של העבר, ותודה על אבני החצץ שבהווה, אני מכיר את מקומי בעולם". כשנכנס שלומקו שולץ החדש לביתו, הודיעה לו אשתו כי אחד בשם חגירוב מרומניה התקשר ויש לו בשורה טובה: ממשלת רומניה הפשירה סוף סוף את הקרקעות באותו אזור ועוד מעט יבנו שם 30,000 יחידות דיור! (העיתונאי)

 

אהבתם? תנסו גם את אלו

עכגדכדגעד

 • יום שני | 20:00

  רחוב הקרן 7

  פתח תקווה

 • יום שלישי | 21:00

  רחוב סעדיה חתוכה 70 יהוד

  השיעור השבועי ביהוד

 • יום חמישי | 21:30

  רחוב ר' יוסף קארו 3 אור-יהודה

  השיעור השבועי באור יהודה

קונסול ניטור של ג'ומלה

Session

מידע פרופיל

שימוש בזיכרון

שאליתות בסיס נתונים