תפילות וסגולות

(2 הצבעות)
 • צפיות: 12050
 • הדפס
 • דוא"ל

סגולות לשבועות

קרבנו

חמישי, 14 מאי 2015 06:40
סגולות לשבועות

סגולות חג שבועות

 

שבועות זה חתונה בין בורא עולם החתן - לכנסת ישראל הכלה.

 


שלושת הימים לפני חג השבועות נקראים שלושת ימי ההגבלה ,אנחנו עדיין בתוקף של ספירת העומר ונמצאים בעליה גדולה קרוב לשער ה` 50 יום חג שבועות , בכל ספירת העומר ,היינו בתחום של אבלות (אסור להתחתן , אסור להסתפר ,אסור לשמוע מוסיקה וכו'). המיוחד בשלושת ימי ההגבלה זה שהאבל נפסק ומתחילים להתכונן ,כמו עם ישראל שהתכונן למתן תורה, בשלושת ימי ההגבלה מתכוננים כמו כלה לחתונה,  הכנה גשמית ורוחנית. מסתפרים וקונים בגדים חדשים (מומלץ בגד לבן).

 


 צדקה - בערב שבועות מומלץ לתת צדקה ,91 ש"ח = בגימטריא אילן (אדם כעץ השדה ) ובנוסף 13 ש"ח כנגד 13 מידות הרחמים סה"כ 104 ₪ לצדקה ,את הצדקה יש לתת לתלמידי חכמים (הנותן את התרומה לתלמיד חכם  זוכה להיות שותף בתורתו ) זוהי סגולה לילדים שיהיו צדיקים וילכו בדרך התורה.

 


 מקווה - לפני חג השבועות הגברים נוהגים ללכת למקווה בשביל להיות בטרה וקדושה לפי חג מתן תורה.

 


 בשמים - מומלץ מאוד לקשט את הבית עם ירק , ורדים ,שושנים ופרחים ,שהבית יהיה דומה להר סיני שהיה מקושט כך ממתן תורה ,עדיף ירק עם ריח שהבית יריח טוב.

 


 חלות -   יש להכין שתי חלות בצורת סולם עם 7 פסים כנגד 7 רקיעים שנפתחים בליל שבועות, את החלות יש להכין משתיים וחצי קילו קמח, לזכר שני לחם הפנים שהיו מכינים בשבועות לבית המקדש. החלות בצורת סולם הם סגולה שתפילותינו יעלו לשמים עד כסא הכבוד ובורא עולם נותן מתנות ביד רחבה לכל מי מבקש.

 


 עירוב תבשילין - כשהחג נופל צמוד לשבת (כמו השנה), צריך לערוך עירוב תבשילין. שמים בשקית ניילון לחם וביצה קשה ושומרים את זה במקרר. ואוכלים זאת בסעודה שלישית של שבועות. הסגולה באכילת עירוב תבשילין,
 היא יראת שמים. (יש לחלק את עירוב התבשילין לכל בני הבית קצת לכל אחד).

 


בשבועות מומלץ לאכול מצה, אכילת מצה בשבועות היא סגולת להינצל כל השנה מעקיצת עקרב, (לא נוטלים ידים על המצה. ברכתה מזונות בכל ימות השנה חוץ מפסח)

 


*לפני הדלקת נרות של חג השבועות - מומלץ להדליק נרות זיכרון (נשמה) לעילוי נשמת קרובנו. אפשר לתת צדקה לפני הדלקה ולומר שמבקשים לעילוי נשמתם בזכות הצדקה שנתנו. שלושת הרגלים הם עת רצון לעילוי נשמתם של הנפטרים ואז יכולים לעשות מצות חסד של אמת עבור הנפטרים.

 

 

*מובטח למי שנשאר עד בליל שבועות כל הלילה ,בורא עולם ישמור אותו מכל הפורענויות והנזקים כל השנה.

 

 


מומלץ אחת הסעודות של שבועות שתהיה חלבית - על השולחן שיהיו מעדני חלב ודבש כמאמר הפסוק:  "חלב ודבש תחת לשונך " (שיר השירים). טוב שיהיו על השולחן תפוחים, היות שהתפוח מהיותו ניצן על העץ ועד שנהפך לתפוח בשלמותו, עוברים 50 יום , בדיוק זמן ספירת העומר עד שבועות 50 יום.

 

 

עת רצון בשבועות להתפלל על זרע בר קיימא וכן נוהגים להתפלל שיהיה לנו אתרוג כשר ומהודר בחג סוכות הבא. (ד"ר מיקלה)

 

חג שמח לכל עם ישאל.

 

אהבתם? תנסו גם את אלו

עכגדכדגעד

 • יום שני | 20:00

  רחוב הקרן 7

  פתח תקווה

 • יום שלישי | 21:00

  רחוב סעדיה חתוכה 70 יהוד

  השיעור השבועי ביהוד

 • יום חמישי | 21:30

  רחוב ר' יוסף קארו 3 אור-יהודה

  השיעור השבועי באור יהודה